Dawno na naszej stronie nie pojawiały się nowe informacje, co nie znaczy, że podczas tych wakacyjnych upałów (ok, biorąc pod uwagę tegoroczne lato, nie aż tak jednak wielkich) siedzieliśmy z założonymi rękami. Co to, to nie!

Agatka, Max, Tola i Marek spędzają ostatnie wakacyjne tygodnie na koloniach – nie możemy się już doczekać ich powrotu, zwłaszcza, że mamy dla nich fantastyczne wiadomości!
Dzięki wsparciu Samorządu Województwa Wielkopolskiego już od września rozpoczniemy kolejne warsztaty w wielkopolskich przedszkolach, szkołach podstawowych oraz gimnazjach! Wiemy, że wiele/wielu z Was z niecierpliwością oczekiwało na te wieści, tym bardziej cieszymy się, że możemy Wam je przekazać. W ciągu najbliższych dni na naszej stronie zamieścimy aktualne formularze zgłoszeniowe – osobno dla przedszkoli, podstawówek oraz gimnazjów. Planujemy rozpocząć warsztaty w drugiej połowie września – początek roku szkolnego to czas na organizację i planowanie działań przedszkoli i szkół na kolejne 10 miesięcy. Liczymy jednak na liczne zgłoszenia do udziału w projekcie.

Same warsztaty to jednak nie wszystko!

Zapewne doskonale pamiętacie „Jasia Lisa”, piękną i wzruszającą opowieść o tolerancji, zrozumieniu i przyjaźni, napisaną przez Malinę Prześlugę, zilustrowaną przez Agnieszkę Trojanowską. Książka zrobiła prawdziwą furorę, a cały nakład rozszedł się błyskawicznie, mimo dodruku.
Tym razem Malina Prześluga przygotowuje opowieść dla trochę starszych dzieci. Sami nie możemy się doczekać! Oczywiście jak tylko książka się ukaże, damy Wam znać. Wydawnictwo będzie można otrzymać na dwa sposoby: po pierwsze wyślemy książki do wielkopolskich podstawówek, ale oprócz tego będzie można je bezpłatnie otrzymać w naszej siedzibie w Poznaniu lub przesłać do nas zaadresowaną kopertę zwrotną ze znaczkiem. Zapakujemy w nią egzemplarz książki i trafi ona do was drogą pocztową.

Już wkrótce więcej szczegółów!

Projekt „Uczmy się razem żyć! Kampania na rzecz włączenia społecznego dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami 2016” został dofinansowany ze środków PFRON będących w dyspozycji Samorządu Województwa Wielkopolskiego.