Wiemy, że z niecierpliwością oczekiwaliście i oczekiwałyście na kolejną edycję projektu „Uczmy się razem żyć” w 2018 roku. Miło nam poinformować, że możecie odetchnąć z ulgą 😉

W tym roku poszerzamy krąg osób, dla których przygotowaliśmy warsztaty o grupę nauczycieli i nauczycielek! Nie możemy się doczekać na spotkania z Wami w całej Wielkopolsce.

Zgłaszajcie się na nasze warsztaty – po przesłaniu do nas wypełnionych formularzy, skontaktujemy się z wybranymi placówkami w celu ustalenia szczegółów, w tym terminu warsztatu. Jednocześnie musimy Was poinformować, że z uwagi na ograniczenia logistyczne i finansowe nie będziemy w stanie przeprowadzić warsztatów we wszystkich placówkach, które zgłoszą się do udziału w projekcie 🙁

Uprzedzając Wasze pytania – udział w warsztatach jest dla każdej z placówek bezpłatny!

Poniżej szczegóły dotyczące rekrutacji.

1. Warsztaty dla kadry nauczycielskiej szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych z terenu województwa wielkopolskiego pn:Zastosowanie metodologii Design Thinking w edukacji ze szczególnym uwzględnieniem tematyki niepełnosprawności”.
Cel: poznanie metody Design Thinking i sposobów jej wykorzystania w edukacji włączającej; pomysły na scenariusze lekcji budujące empatię i szacunek dla innych, ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb osób z niepełnosprawnościami; wymiana doświadczeń.
Czas trwania: 8h
Miejsce: Wielkopolska
Zgłoszenia:  https://bit.ly/2PZYmgX

2. Warsztaty dla dzieci w wieku 9-12 lat pt: „Superbohaterowie po kontuzjach”
Cel: budowanie empatii wobec osób z niepełnosprawnościami poprzez doświadczanie i myślenie projektowe.
Dzieci biorą udział w ćwiczeniach, które pomagają „wejść w buty” osób z różnymi stopniami sprawności (wózek, symulatory wad wzroku, słuchu itd). Poznają podstawowe zagadnienia i pojęcia dotyczące niepełnosprawności oraz zasady savoir-vivre. Poznają metodę Design Thinking projektując rozwiązania dla Superbohaterów, których znają z filmów, a którzy w wyniku wyobrażonych wydarzeń nabyli jakiś rodzaj niepełnosprawności.
Czas: 6h
Miejsce: Wielkopolska
Zgłoszenia:
http://bit.do/ewVUZ

3. Warsztaty dla młodzieży ze szkół ponadpodstawowych w Wielkopolsce.
Cel: budowanie empatii wobec osób z niepełnosprawnościami poprzez doświadczanie, myślenie projektowe i wymianę doświadczeń.
Młodzież bierze udział w ćwiczeniach, które pomagają „wejść w buty” osób z różnymi stopniami sprawności (wózek, symulatory wad wzroku, słuchu itd). Poznaje podstawowe zagadnienia i pojęcia dotyczące niepełnosprawności, języka włączającego, dyskryminacji oraz zasady savoir-vivre wobec osób z niepełnosprawnościami. Młodzież poznaje też metodę Design Thinking projektując rozwiązania dla swoich rówieśników z niepełnosprawnościami – szczególny nacisk kładziemy na etap empatii i diagnozy potrzeb, które najpełniej prowadzą do zrozumienia.
Czas: 6h
Miejsce: Wielkopolska
Zgłoszenia:
http://bit.do/ewVVa

4. Warsztaty dla dzieci w wieku 4-6 lat ogólnodostępnych przedszkoli w Wielkopolsce

Warsztaty składają się z godzinnego warsztatu/scenki w salach, w których na co dzień odbywają się zwyczajne zajęcia przedszkolne. Udział w warsztatach biorą dzieci z grup, w których nie ma rówieśników z niepełnosprawnościami. W warsztatach wezmą udział lalki przedstawiające: dziecko z porażeniem mózgowym dziecięcym, poruszające się na wózku (Marek) oraz jego pełnosprawna koleżanka Tola…
Czas trwania: 1 h
Miejsce: Wielkopolska
Zgłoszenia:
http://bit.do/ewVVm

 

Projekt „Uczmy się razem żyć 2018!” jest realizowany przez Wielkopolskie Forum Organizacji Osób z Niepełnosprawnościami i został współfinansowany ze środków PFRON, będących w dyspozycji Samorządu Województwa Wielkopolskiego.