Wiele osób pyta nas dlaczego jako kolejną grupę docelową w naszej kampanii wybraliśmy akurat gimnazjalistów? Odpowiedź wydaje się nie być trudna.

W przypadku młodzieży w wieku 13 – 16 lat sytuacje o charakterze dyskryminującym osoby z niepełnosprawnościami, zwłaszcza z niepełnosprawnością intelektualną i zaburzeniami psychicznymi są szczególnie wyraziste i okrutne.

W związku z tym przygotowaliśmy dla nich cykl warsztatów edukacyjnych, których głównym celem jest poprawa wizerunku osób z niepełnosprawnościami w grupie młodzieży w wieku gimnazjalnym, poprzez samodzielne rozpoznawanie przez problemów i poszukiwanie ich rozwiązań.

W trakcie warsztatów młodzież przygotuje hasło antydyskryminacyjne, na podstawie którego kilku znanych w Polsce rysowników przygotuje ilustracje. Później wydamy plakaty z wykonanymi ilustracjami, które będą dystrybuowane do wielkopolskich gimnazjów. Na każdym projekcie plakatu znajdzie się informacja o Gimnazjum, w którym powstało konkretne hasło.

Jest nam niezmiernie miło przedstawić pierwszą ilustrację, której autorem jest bardzo popularny rysownik Andrzej Rysuje.
Hasło „Z nogą czy bez jesteś the best!” przygotowali/ły uczniowie i uczennice z Gimnazjum nr 60 w Poznaniu. Już niedługo kolejna ilustracja!